Analiz Aracı

Tıklayın özet geçsin.

Rutin kontrollerinize ya da ilgi alanlarınıza her seferinde yeniden ulaşmaya çalışmayın. İlgilendiğiniz konunun hızlı analizi her an ekranınızda.

Önceden tanımladığınız anahtar kelimelerin geçtiği, son 3-24 saat arasındaki ya da seçtiğiniz tarihteki tweet’leri tek tıkla listeleyin, word cloud olarak görüntüleyin, değinme seyrine bakın.

Analiz aracı, düzenli olarak kontrol ettiğiniz konuları takip etmeniz için hızlı bir yardımcıdır. Önceden tanımlanan kelime veya kelimelerin geçtiği tweet’leri ayrı olarak gruplar, liste olarak görüntüler ve içinde sadece tanımlı içeriğin geçtiği tweet’lerden bir word cloud yapar. Üstelik arama yaparken olduğu gibi, “bu önceden tanımlı içerikle birlikte şu kelimeler geçiyorsa alma” gibi gelişmiş operatörler de kullanabilirsiniz.

Örneğin Analiz Aracı’na “turkcell* reklam*” içeriğini tanımlayabilir, daha sonra tek tıkla önceki gün prime time’da -ya da istediğiniz zaman diliminde- Turkcell reklamı hakkındaki tweet’leri listeleyebilir, bu tweet’lerle birlikte geçen kelimelerden oluşmuş word cloud’u görüntüleyebilir, hangi saatte ne kadar tweet atıldığını çizgi grafik olarak izleyebilirsiniz.