Anlık Bildirimler

Gerçekleştiği an haberiniz olsun.

Sizin için önemli olan koşulları belirleyin ve Trentter başında olmasanız bile hemen öğrenin.

Outlook’taki Kurallar gibi çalışan bir “if this then that” mekanizması ile, belirttiğiniz özelliklere sahip bir tweet oluştuğu an e-mail ya da Slack bildirimi alın.

7/24 yaşayan Twitter’daki hareketliliği takip etmek için teorik olarak her an Twitter’ın başında olmak gerekiyor. Pratikte ise bu ya tek başına yeterli olmuyor, ya da her an kayda değer bir şey olmadığı için zaman kaybı olarak gerçekleşiyor. Trentter ile bu iki problemin önüne geçtik ve bir adım ötesinde; gelişmelerden tam zamanında haberdar olmanız için Anlık Bildirimler mekanizmasını geliştirdik. Artık kriterlerinize uyan tweet’lerden haberdar olmak için o an Trentter karşısında olma zorunluluğunuz da yok.

Anlık Bildirimler mekanizmasında 6 farklı kategoride koşul veya koşullar tanımlayarak, sizin için neyin önemli olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

Bir tweet x içeriyorsa/içermiyorsa, şununla başlıyorsa/başlamıyorsa, şununla bitiyorsa/bitmiyorsa, bir tweet aynen şu şekildeyse/değilse
Bir tweet x kez retweet edilirse
Bir tweet x kez fav’lanırsa
Bir tweet rt + fav toplam x etkileşim alırsa
Bir tweet güvenilir kullanıcılardan x kez retweet edilirse
X’ten fazla takipçisi olan biri tweet atarsa

Bu koşullardan herhangi birini ya da hepsini birlikte çalıştırabilirsiniz.

Örneğin; Turkcell markası için “Takipçi sayısı 15.000’den fazla olan biri içinde turkcell* geçen bir şey yazarsa bildirim gönder” kuralı tanımlanabilir. “Turkcell* ile birlikte Vodafone* geçen bir tweet atılırsa bildirim gönder”, “Turkcell* ve reklam* içeren bir tweet 50’den fazla RT alırsa bildirim gönder” gibi sonsuz sayıda koşulun birbirine bağlandığı birçok kural oluşturulabilir.
Koşullara uyan bir tweet oluştuğu an o kural tetiklenir ve önceden belirlenmiş olan e-mail adreslerine bir bildirim gönderilir. Bu bildirimde; tweet’in kendisi, hangi hesap tarafından atıldığı, atan profilin takipçi sayısı, rt sayısı, fav sayısı, atıldığı saat:dakika, tweet’in linki gibi bütün temel bilgiler yer alır. Tweet, siz Twitter’da açana kadar silinse bile, Trentter’da ve gelen kutunuzda durur. Olası krizlere de büyümeden müdahale etme şansınız artar.

E-mail bildirimi ile birlikte ya da sadece Slack üzerinden de bildirim alabilirsiniz. Trentter’ın Slack entegrasyonu sayesinde kendi ağınızda kendi kanallarınızı kullanabilir, mail yoluyla yapılan bildirimin aynısına Slack’ten de anlık ulaşabilirsiniz. Slack kullanmanız durumunda kuralı oluştururken kanal da seçebilirsiniz. Örneğin; Turkcell markası için gelen bildirimlerin #Turkcell kanalına, Vodafone markası için gelen bildirimlerin #Vodafone kanalına düşmesini ayarlayabilirsiniz. Slack istemcilerini IOS, Android, Mac ve Windows platformlarında kullanabilirsiniz.