Influence Field Score

Klout gibi, fakat bu gerçekten çalışıyor.

Kendi kanaat önderlerinizi kendiniz keşfedin. Tamamen bağımsız.

Fenomenlerle ünlülerin alt alta sıralandığı elden ele gezen listelerle vakit kaybetmeyin. Influence Field Score’unu hesaplaması için markanızı ya da herhangi bir konuyu Trentter’a yazın, en etkileyici tweet’ler ve sahipleri karşınıza gelsin.

İnteraktif iletişim yükselmeye başladığı günden beri “Influencer” konusu hep muğlak olmuştur. Ajansların müşterileri için elle düzenlediği listeler, medya planlamacıların ağlarına dahil fenomenlerden oluşan listeler, ünlülerden oluşan listeler, takipçi sayısına göre büyükten küçüğe sıralı listeler… Ne genel kategorilere ayrılmaktan öteye gidemeyen bu listeler, ne de Twitter dışı mecraların eklenmesiyle kolay manipule edilebilen ve bir geçerliliği olmayan Klout skoru bu problemi tam olarak çözdü.

Trentter’da, %100 esnek ve vaka bazlı bir yaklaşım üzerinden çalışan Infleunce Field Score (IFS) ile, markanız ya da herhangi bir konu hakkındaki en etkileyici tweet’leri ve sahiplerini karşınıza getiriyoruz. İster son 1 gün, ister 1 hafta, 2 hafta ya da 1 ay için. Tamamen güncel, kimseden talep etmeden, size özel.

IFS, dünyada eşi benzeri olmayan bir hesaplama ile oluşuyor. Erişim sayısından kullanıcının güvenilirliğine, following/follower oranından tweet yoğunluğuna kadar 10 farklı kriterde vaka özelinde anlık bir liste oluşturuyor. Sadece takipçi sayısına ya da RT sayısına göre büyükten küçüğe sıralamak yerine, 10 değişik kriterin kendi içlerindeki ağırlığı dikkate alınarak oluşturulan kombinasyon puanı, her tweet’in IFS’ini belirler. Böylece hem illüzyon yaratabilecek bir listeden, hem de astronomik sayıda takipçisi olmadığı için hesap ıskalamaktan kurtulursunuz. En yüksek IFS, en etkileyici tweet.

Influence Field Score size en işe yarar gelişmiş listeyi oluştururken; takipçi sayısına göre, RT sayısına göre gibi klasik sıralama metotlarından yararlanmaya da devam edebilirsiniz.

Üstelik tek bir kelime üzerinden etkileyicilik alanına giren tweet’lere ve kullanıcılarına ulaşabileceğiniz gibi, ihtiyacınız doğrultusunda bu alanı genişletebilirsiniz de. Örneğin; kozmetik sektöründeki bir kampanyanız için influencer ararken, “ruj* allık* fondöten* rimel* eyeliner* kapatıcı* dipliner*” yazarak bu ürünler hakkında tweet atan kullanıcılar üzerinden IFS hesaplatabilir, kozmetik sektöründeki etki alanı en geniş ve tamamen güncel kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Tam aradığınız kişiler, kimsede olmayan eşsiz bir listede.

Karşınıza gelen tweet’in kullanıcısına tıklayarak ve o kullanıcının attığı bütün tweet’lerden oluşan word cloud ile daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Markanız ya da merak ettiğiniz konular hakkında konuşan insanların, başka hangi konularda konuştuğunu öğrenebilirsiniz. Hedef kitlenizi anlamak için karşılaştığınız en büyük fırsat.

Bütün bunlarla birlikte, hiçbir konu/marka/keyword belirtmeden enter’a basabilirsiniz. Bu sayede, son 24 saat, 1 hafta, 2 hafta ya da 1 ay içindeki en etkileyici tweet’lere ulaşabilirsiniz. Tüm Türkçe tweet’ler arasında her şeyden bağımsız en etkileyici tweet’lerin listesi de, Trentter ile ekranınızda.